Pagina 1 van 1
help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: di sep 24, 2013 9:57 pm
door Pauline
Mijn nichtje van 10 gaat binnenkort een groot feest geven, samen met een vriendinnetje. Ze heeft gevraagd of ik een 3 lagentaart voor haar wil maken. Op zich geen probleem, maar... ze vraagt wat hij kost. als ik de prijs op mijn site aanhou dan kom ik op zo'n 75 euro. nl een 25 cm taart, 20cm taart en een 15 cm taart. Mijn nichtje geeft aan dat haar moeder (mijn schoonzusje) mag betalen... nou kunnen ze het makkelijk betalen, maar ik merk dat ik het moeilijk vind om dat bedrag te noemen. Het is wel een bewerkelijke taart, ze wil bloemen, en strikken en niet makkelijke vullingen.
wat vinden jullie redelijk om aan familie te vragen?
andere vraag, hoe maak ik chocolade ganache (als vulling?)
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: di sep 24, 2013 10:02 pm
door muppet
voor familie doe ik meestal alleen kostprijs, maar dat zijn dan wel gewone 1 laags taartjes. Zit er nog wat ruimte tussen kostprijs en wat je ervoor vraagt op je site? Misschien daar tussen gaan zitten.
http://www.deleukstetaarten.nl/recept/153/Ganache/
ik klopt net zo lang tot het een stevige mousse is. De laatste keer werd het bij mij in de koelkast best hard (maar volgens Marc nog steeds heel lekker) en had ik een warme lepel nodig om het fatsoenlijk in de taart te krijgen. Had het er beter ietsje eerder uit kunnen halen.
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: di sep 24, 2013 10:04 pm
door marjolein62b
De prijs is de prijs. Ik zou deze zou wel noemen. Als 10-jarige heb je het idee dat alles kan en als iedereen dan ook nog alles voor je doet.
Ze mag wel weten wat iets in de echte wereld kost en als je wil kan je familie-korting geven.
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: di sep 24, 2013 10:31 pm
door Pauline
als ik ga rekenen kom ik kostprijs op zo'n 45 euro uit. dan heb ik nog geen versteviging voor de strik erbij. hoe kan ik dat het beste doen? ik lees hier:
http://www.tartacadabra.com/nl_main.html
fondant met tylose. maar kan het niet met marsepein?
whaaah! wat heb ik me nu weer op mijn hals gehaald.
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: di sep 24, 2013 11:22 pm
door JasmijnLinde
Pauline schreef:als ik ga rekenen kom ik kostprijs op zo'n 45 euro uit. dan heb ik nog geen versteviging voor de strik erbij. hoe kan ik dat het beste doen? ik lees hier:
http://www.tartacadabra.com/nl_main.html
fondant met tylose. maar kan het niet met marsepein?
whaaah! wat heb ik me nu weer op mijn hals gehaald.
Nee! Dat kan niet met marsepein. Fondant met tylose. Tip: leg de lussen een half uurtje in de oven op 50 graden te drogen. Dan is de fondant zo hard. Begin wel op tijd, vooral als je nog een randje om de strik maakt. Het kost best wat tijd.
Eerst kreeg familie wel een beetje korting maar dat doe ik nu niet meer. Bij mij is een stapeltaart ook duurder door het extra werk en de dowels die er in moeten.
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: wo sep 25, 2013 7:44 am
door muppet
marjolein62b schreef:De prijs is de prijs. Ik zou deze zou wel noemen. Als 10-jarige heb je het idee dat alles kan en als iedereen dan ook nog alles voor je doet.
Ze mag wel weten wat iets in de echte wereld kost en als je wil kan je familie-korting geven.
Dit vind ik een hele goede!
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: wo sep 25, 2013 8:19 am
door monika
ik zou zeker niet lager gaan zitten dan kostprijs + de helft van jouw arbeid dat zou dan ongeveer 60 euro zijn?
Dan heb je haar gelijk een verjaardagskadootje van 15,00 gegeven als jouw tijd.
Ook al is iemand familie, je hoeft het niet voor niets te doen.
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: wo sep 25, 2013 8:47 am
door Sarina
Het is toch familie, je kunt toch wel zeggen dat iets te moeilijk is en dat je een alternatief verzint?! Je zult er heus wel iets moois van maken.
En ik ben het met de anderen eens, minimaal kostprijs + iets extra's. Dat je niet de gewone prijs rekent is dan jouw cadeautje.
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: wo sep 25, 2013 9:40 am
door Mara
Hmmm, voor zo'n uitgebreide taart waar veel tijd in gaat zitten zou ik niet te laag gaan met je prijs. Of vind je het erg leuk om te maken, oefenmomentjes, nieuwe technieken e.d.? Dat zou voor mij wel meespelen.
Anders uitleggen hoe veel tijd er in gaat zitten en haar de keuze laten? Een eenvoudiger taart tegen kostprijs, of een 3 laags voor normale prijs of iets minder?
Re: help. Nichtje wil een 3 lagen taart...
Geplaatst: wo sep 25, 2013 2:24 pm
door Es
muppet schreef:marjolein62b schreef:De prijs is de prijs. Ik zou deze zou wel noemen. Als 10-jarige heb je het idee dat alles kan en als iedereen dan ook nog alles voor je doet.
Ze mag wel weten wat iets in de echte wereld kost en als je wil kan je familie-korting geven.
Dit vind ik een hele goede!
Ben ik ook mee eens!! En vraag anders de moeder ook even wat zij in gedachten heeft qua taart en prijs?!!