cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Moderators: Ester, Yvonne

Plaats reactie
HeleenW

cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door HeleenW »

Wat is het forum toch fijn! Ik kom terug van het cb, heb al even met manlief gesproken en m'n moeder gebeld en dan ook nog even het forum opzoeken.

Onze Daan is voor de 4 maandelijks keuring naar het cb geweest. In de achterliggende 5 weken is hij 355 gram aangekomen, niet overdreven veel en zijn groeilijn in gewicht buigt dan ook behoorlijk af. Maar ik was er laconiek onder en de wvk is een hele lieve vrouw en sloot zich heerlijk bij mij aan! Hij is ontzettend tevrede, slaapt goed, plast goed, poept minder goed, en ontwikkeld volgens mij prima, dus ik maak me absoluut geen zorgen hierover.
Inmiddels weegt hij 6625 gram bij een lengte van 66,5 cm.

Maar wat ik nog wel wil delen:
zijn bilnaadjes zijn asymetrisch.
We hebben in Bennekom verschillende tijdelijke artsen. Vorig bezoek was een niet zo aardige arts en toen ze de heupen van Daan ging bekijken deed ze hem zeer. Ze zei er verder helemaal niets over, maar ik hoorde aan zijn huilen dat het echt zeer deed. (Daan huilt bijna nooit) Dus ik ging vandaag even met de wvk praten over het vorige bezoek. Ik hoorde van haar dat ik niet de eerste was die over de arts minder te spreken was. (om het consult hoorde de wvk wel iets over de arts) Dus ik meldde van de heuptest en dat het Daan zo'n zeer had gedaan. Ze vroeg of ik nu dan een extra check wilde door de arts, wat ik graag wilde. (ook met het verhaal van Dan. van Miranda in m'n achterhoofd en dat ik vroeger extra dikke luiers heb moeten dragen vanwege een kleine heupafwijking)
Er kwam een hele lieve arts, spelenderwijs met Daan, naar zijn heupen kijken.
Zijn beenlengte is evenlang.
Zijn heupen spreiden gaf eerst even wat weerstand aan 1 kant, maar later ging dat ook beter en dat was dus goed.
Maar op z'n buik liggend gaf hij echt asymetrische bilnaden.

De arts wil nu dat er een echo gemaakt wordt.

En dan nu:
wat kan ik verwachten van zo'n echo? Mag je bij je kleintje blijven?
en natuurlijk hoor ik graag verhalen van mensen die dit ook hebben gehad. (en ik hoop natuurlijk veel te lezen dat het vaak allemaal wel meevalt :) )
Laatst gewijzigd door HeleenW op za mar 24, 2012 8:01 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Mare
J&J HAWAII
Berichten: 9382
Lid geworden op: vr jul 30, 2010 10:47 am

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door Mare »

Geen ervaring over asymmetrische bilnaad maar wel de echo/foto. Dat viel heel erg mee. Ik mocht er bijblijven. David moest in een kussentje op zijn zij liggen en het was zo gepiept. Hij huilde niet en hij huilde bijna altijd. Hij had er dus ook geen last van ofzo.

Ze gaven direct aan niets opvallends te zien maar de uiteindelijke diagnose kregen wij via de telefoon.
Nina, moeder van David 29-09-2009 en Sem 26-08-2012
Gebruikersavatar
Liselotte
J&J SANTORINI
Berichten: 2129
Lid geworden op: di jul 27, 2010 10:07 pm

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door Liselotte »

Ilias heeft ook een echo gehad met 3 maanden. (In onze familie komt aan beide kanten heupdysplasie voor.) Ik mocht er gewoon bijblijven. De arts ging hem ook nog onderzoeken. Ilias bleek het niet te hebben.

Ik ben trouwens destijds helemaal verkeerd voorgelicht door het CB. Zij hebben gezegd dat ik Ilias in een komma-houding in de draagdoek moest dragen, om de belasting op de heupjes te minimaliseren. Maar eigenlijk had ik hem juist rechtop moeten zetten. De dochter van een vriendin van me heeft heupdysplasie en zij draagt haar kind al vanaf de geboorte rechtop in de draagdoek. Ze gaan even afwachten wat dat doet, naast de dikkere wasbare luiers, misschien hoeft ze dan niet in gips.
Mama van I lias (31-10-2005), N oor* (8-10-2011) en D aniël (18-09-2012)
@ri

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door @ri »

Mare schreef:Geen ervaring over asymmetrische bilnaad maar wel de echo/foto. Dat viel heel erg mee. Ik mocht er bijblijven. David moest in een kussentje op zijn zij liggen en het was zo gepiept. Hij huilde niet en hij huilde bijna altijd. Hij had er dus ook geen last van ofzo.

Ze gaven direct aan niets opvallends te zien maar de uiteindelijke diagnose kregen wij via de telefoon.
Hier ook precies zo, dus geen zorgen over maken (over de echo dan bedoel ik).

Wat vervelend dat er zo'n hork rondloopt! Wel fijn dat je het hebt kunnen ventileren aan de wpk, en dat zij gelijk een alternatief aanbood.
Gebruikersavatar
michelle
J&J SANTORINI
Berichten: 3841
Lid geworden op: di jul 27, 2010 12:47 pm

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door michelle »

Jasmijn heeft de hele echo door lekker liggen lachen, ze liggen op hun zij in een steunkussen. Mocht het met de echo niet lukken, dat ze het niet goed kunnen zien dan moet je door voor een rontgen. Dat is wat vervelender omdat je dan de benen heel stil moet vasthouden maar daar krijg je hulp bij van een vp en je mag er de hele tijd zelf bij blijven (rontgen wel maar 1 persoon).

Ik hoop voor je dat zijn heupen helemaal goedgekeurd worden!
Moeder van Lotte (13-04-2007) en Bram (21-12-2008) en Jasmijn (22-08-2011)
Gebruikersavatar
Miranda
J&J HAWAII
Berichten: 6305
Lid geworden op: ma jul 26, 2010 11:07 pm

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door Miranda »

Als ik je een tip mag geven, laat gelijk een rontgenfoto maken. Die zijn op deze leeftijd betrouwbaarder dan een echo is mij verteld door de orthopeed die Danique heeft geopereerd.
Het is wel wat vervelender voor Daan misschien, maar het is ook zo klaar. Je moet alleen even zijn benen gestrekt vasthouden voor een aantal seconden en het is gepiept.
Als je daarna gelijk een afspraak bij een orthopeed hebt hoor je gelijk de uitslag. Ik ben persoonlijk niet zo van de echo's, zeker niet na wat de orthopeed mij heeft verteld.
Verwijzing voor foto is zo geregeld: telefoontje naar je HA met daarin het verhaal van het CB en het verzoek om een verwijzing.
Miranda, mv Joran* (15-08-'06), Marit (15), Danique (13) en Jesse (8! :wink: )
Gebruikersavatar
LindaJager
J&J MALEDIVEN
Berichten: 17573
Lid geworden op: di jul 27, 2010 11:03 am

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door LindaJager »

Zowel Robert als Vincent zijn voor een echo geweest wegens een a-symetrische bilnaad. Vooral bij Robert kon je het heel goed zien. Bij beide was er niks aan de hand maar ik was wel blij dat we doorgestuurd waren natuurlijk. je zal het maar missen......

Ik mocht er beide keren bij zijn. Robert vond de echo maar niks, heeft álles bij elkaar geschreeuwd. Vincent lag alleen maar te lachen ::D Het doet ook geen pijn maar het feit dat Robert in een ding moest waardoor hij geen kant opkon vond hij niet leuk.
De echoscopist gaf aan ons de voorlopige uitslag maar zei wel dat de orthopeed er eerst naar moest kijken voordat we de definitieve uitslag kregen.
Linda mv Lucas 11/10/2000, Robert 24/12/2002 en Vincent 12/11/2006
Gebruikersavatar
petra1969
J&J HAWAII
Berichten: 7133
Lid geworden op: ma aug 09, 2010 1:00 pm

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door petra1969 »

Hier is een echo van de heupen standaard. Elise en Cay hebben hem beide gehad. Het is zo gepiept.
Mama van Evelien (36), Jojanneke (33), Sandrina (32), Sarah (19), Elise (18) en Cay (15)
En oma (al ken ik ze niet) van 7 prachtige kleinkinderen
Ves

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door Ves »

Hier met 3 maanden ook echo van de heupen gehad ivm heupdysplasie in de familie. V incent heeft enorm liggen schreeuwen, de echoscopist was er echt van onder de indruk... Verder was het snel voorbij. Wij mochten er ook gewoon bij blijven.
Gebruikersavatar
maartje12
J&J SANTORINI
Berichten: 2890
Lid geworden op: di jul 27, 2010 11:10 am

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door maartje12 »

Hier ook van die asymetrische bilnaden, Heleen. Dat hebben ze bij het 2 maanden bezoek al gezien (mij was het totaal niet opgevallen). Volgende week wordt er nog een keer naar gekeken.
Volgens de cb arts was het vaak puur een "Schoonheidsfoutje". Soms is er wat aan de hand. Ze wist het in Leonores geval niet.
Ik ga in elk geval aandringen op een echo, dan weten we het zeker.

Bij Floris hebben we trouwens ook een echo gehad, omdat hij in een stuit lag. Dat was echt zo gebeurd (en er was niks aan de hand).
Justin€, mama van Fl@ris (2006) Vict@r (2009) en Leon@re (2011)
Marjo

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door Marjo »

Stelt echt niks voor. Net als een echo van je buik, maar dan van de heupjes, inclusief koude gel. E vi en A nouk moesten nog voor een tweede check met 6 maanden. Bij hun was alles okee, hoewel de arts bij het laatste cb bezoek zag dat À nouk haar benen verschillen in lengte. Maar dat is iets anders dan de heupjes natuurlijk.
mama van b en c

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door mama van b en c »

Mijn moeder heeft heupdysplasie dus hier ook echo's bij 3 maanden. stelt niet veel voor en natuurlijk mag je er bijk blijven. Het verhaal van rontgen/ echo en wat beter is, is overal weer anders. B. heeft een foto gehad en C. een echo (beide in ander ziekenhuis) Mijn broer is gespecialiseerd in het maken van echo's en die zegt dat een echo beter is.
Gebruikersavatar
Miranda
J&J HAWAII
Berichten: 6305
Lid geworden op: ma jul 26, 2010 11:07 pm

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door Miranda »

mama van b en c schreef:Mijn moeder heeft heupdysplasie dus hier ook echo's bij 3 maanden. stelt niet veel voor en natuurlijk mag je er bijk blijven. Het verhaal van rontgen/ echo en wat beter is, is overal weer anders. B. heeft een foto gehad en C. een echo (beide in ander ziekenhuis) Mijn broer is gespecialiseerd in het maken van echo's en die zegt dat een echo beter is.
Ik vertrouw de echo's niet meer. Bij Danique is ook een echo gemaakt en daar was niets op te zien, met een foto was duidelijke dysplasie te zien!

Marit had overigens ook a-symmetrische bilnaden en bij haar was niets aan de hand.
Miranda, mv Joran* (15-08-'06), Marit (15), Danique (13) en Jesse (8! :wink: )
Gebruikersavatar
Liselotte
J&J SANTORINI
Berichten: 2129
Lid geworden op: di jul 27, 2010 10:07 pm

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door Liselotte »

Ik heb een foutje gemaakt. Ilias heeft een röntgenfoto gehad, geen echo... (het is al lang geleden... :oops: )
Mama van I lias (31-10-2005), N oor* (8-10-2011) en D aniël (18-09-2012)
HeleenW

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door HeleenW »

Nou dan hoop ik maar dat Daan zich ook rustig gedraagt tijdens de echo! Ik vind het een fijne gedachte dat ik erbij mag blijven!
Ik verwacht eigenlijk dat het allemaal wel mee zal vallen, ook met de uitslag.
bejonian
J&J TEXEL
Berichten: 612
Lid geworden op: di jul 27, 2010 3:23 pm

Re: cb bezoek met heupvraag

Bericht door bejonian »

ik ben keer op keer verbaasd hoe nonchalant in Nederland met de heuponderzoeken wordt omgegaan.

hier en natuurlijk helemaal in Oostenrijk (daar is de heupsonografie ontwikkeld) wordt elke baby sowieso 1-2 keer gesonografeerd. wij leren dat de klinische testen allemaal fijn zijn en je ook echt naar de bilplooien enz. mag kijken maar dat het allemaal super in orde kan zijn en nog de heup een stevige dysplasie kan hebben. (soms ook omgekeerd trouwens, dat de klinische testen opvallend zijn en de echo helemaal in orde).

en dan is het nog zo'n klein, helemaal niet ingrijpend onderzoek.

hoe dan ook. ik ben erg blij dat je doorgestuurd bent naar de echo.

uiteraard mag je erbij blijven. het kan wel dat de kleine weent omdat hij vastgehouden wordt en zijn beentje gestrekt moet worden gehouden. maar verder is er echt niets aan. (maar dat wist je ondertussen al....)
B e a t e moeder van twee jongens sinds 2006 en 2007 en een meisje sinds februari 2010
HeleenW

Re: cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door HeleenW »

nou vanmiddag dus voor de echo geweest en het zag er allemaal goed uit! Toch wel een opluchting hoor!
En het stelde inderdaad niet zoveel voor, mits je kindje de houding niet fijn zou vinden, want het ligt wel iets ongelukkig zo op je zij. Maar Daan vond het prima, schaterlachde zelfs toen het wat kriebelde.
Gebruikersavatar
maartje12
J&J SANTORINI
Berichten: 2890
Lid geworden op: di jul 27, 2010 11:10 am

Re: cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door maartje12 »

Weer een zorg minder!
Wat snel al en op zaterdag, apart zeg.
Ik ga het woensdag maar eens aan de orde stellen, dan moeten we weer naar het cb.
Justin€, mama van Fl@ris (2006) Vict@r (2009) en Leon@re (2011)
Gebruikersavatar
Floor83
J&J SANTORINI
Berichten: 1251
Lid geworden op: do jul 29, 2010 2:48 pm

Re: cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door Floor83 »

Hun, op zaterdag? Ik wist niet eens dat ze dat dan ook deden.
Maar wat fijn jo, een zorg minder, of niet?
Conny, mama van S0phie 10 april 2009 en Tyg0 1 maart 2011
HeleenW

Re: cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door HeleenW »

maartje12 schreef:Weer een zorg minder!
Wat snel al en op zaterdag, apart zeg.
Ik ga het woensdag maar eens aan de orde stellen, dan moeten we weer naar het cb.
ik was ook heel verbaasd dat het op zaterdag kon, maar bij navraag in het ziekenhuis bleek dat ze een enorme wachtlijst hebben en die op deze manier aan het wegwerken zijn! Ik vond dat niet erg :)
HeleenW

Re: cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door HeleenW »

Floor83 schreef:Hun, op zaterdag? Ik wist niet eens dat ze dat dan ook deden.
Maar wat fijn jo, een zorg minder, of niet?
zie mijn post van net :)
zeker wel een zorg minder!! Mede ook door het hele Dani que verhaal! Dat gun je niemand!
Ves

Re: cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door Ves »

Fijn dat het er goed uit zag op de echo!
Gebruikersavatar
debby
J&J SANTORINI
Berichten: 3674
Lid geworden op: vr jul 30, 2010 10:36 pm

Re: cb bezoek met heupvraag (echo gehad!)

Bericht door debby »

luuc heeft ook een echo gehad, stelt niet veel voor idd.

Fijn dat het er goed uitzag!
Groetjes Debby, Mama van L.uuc (2008) &S@@r (2014)
Plaats reactie